Kenny Garrett przełożony 2021

Kenny Garrett przełożony 2021

Na jubileuszową edycję Summer Jazz Festival Kraków zawita jedna z ostatnich wielkich gwiazd jazzu która dotąd nie wystąpiła na naszym festiwalu – KENNY GARRETT!
Wystąpi ze swoim kwintetem 26 lipca o godz. 20 w KIJÓW CENTRUM. Garrett to wieloletni partner Milesa Davisa, 9.krotnie wybierany przez czytelników prestiżowym magazynie Down Beat jako najlepszy saksofonista altowy. Współpracował także z Freddie Hubbardem, Woody Shawem, Marcusem Millerem czy Stingiem. 5 razy nominowany do Grammy Award, dostał tę nagrodę w roku 2010 wraz z członkami projektu „Five Peace Band” (z m.in.Chickiem Coreą i Johnem McLaughlinem). Uważany jest za najdoskonalszego spadkobiercę tradycji Johna Coltrane. Nagrał ok.30 płyt autorskich.
Kenny Garrett znany jest jako nowoczesny reprezentant stylu hard-bop czy raczej post-bop, ale w 2016 roku nagrał sensacyjną płytę „Do Your Dance” zainspirowaną różnymi rytmami istylami muzycznymi od klasycznego jazzu po fusion, rap i brazylijskie bossa novy i samby.
Efekt wspaniały. Publiczność na całym świecie zafascynowana porywającą muzyką,zmotywowana dodatkowo tytułem płyty, tańczy w trakcie koncertu i bawi się znakomicie.
Management Garretta wymaga nawet, aby przed sceną „wygenerowana” była przestrzeń dla publiczności i słuchaczy koncertu którzy chcą tańczyć. Właśnie ten koncert – show zaprezentowany zostanie 26 lipca!
Kijów Centrum posiada sporą wolną przestrzeń między sceną a pierwszym rzędem – tak więc spodziewać się możemy zupełnie niezwykłego muzyczno – tanecznego wieczoru.
Bilety dostępne na Ticketmaster.pl oraz w biurze festiwalowym, ul.Karmelicka 52/1,
poniedziałek – piątek godz.10-17, tel.12-6332839. www.cracjazz.com